Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Naudingi patarimai planuojantiems pertvarkas paauglio kambaryje

Naudingi patarimai planuojantiems pertvarkas paauglio kambaryje

Paauglystė tai ypatingas laiko tarpsnis, kai žmogus dar nėra suaugęs, bet jau ir ne vaikas. Egzistuoja gausybė patarimų apie interjero dekoravimą suaugusiems ar kambario įrengimą vaikui, tačiau visoje patarimų jūroje pasigendama informacijos apie paauglius. Įrengiant paauglio kambarį reikia atsižvelgti į keletą aspektų, kurie padės jo asmeninėje erdvėje sukurti jaukią aplinką.

Apie paauglio kambario įrengimą pasakoja Baltijos šalyse veikiančios internetinės namų tekstilės ir dekoro parduotuvės „Fėjos namai“ vadovė Svajūnė Vainauskienė.

Paauglystė trunka 5-6 metus. Per šį laikotarpį vyksta greičiausi ir kardinaliausi pokyčiai žmogaus gyvenime. Keičiasi kūnas, skonis, pomėgiai. Vienintelis pastovus dalykas paauglio gyvenime tai – kaita. Būtent dėl šios priežasties pertvarkant paauglio asmeninę erdvę, darbus reikia suskirstyti į keletą etapų. Pirmiausia reikia išskirti kambario pagrindą, kuris laikui bėgant lieka tas pats. Kitoje grupėje atsiduria vietos ar aksesuarai, kuriuos galima keisti pastoviai. Susidėliojus šiuos žingsnius galima pradėti planuoti biudžetą.

Susiplanuokite biudžetą

Būdami pakeliui į suaugusiųjų pasaulį paaugliai jau nori patys priimti sprendimus. Šį norą būtina skatinti, nes pradedant nuo nedidelių sprendimų priėmimo, laikui bėgant paauglys išmoks priimti svarbius, suaugusiųjų gyvenimo sprendimus. Nors leisti rinktis yra reikalinga, tačiau būtina nustatyti tam tikras ribas, ypač kai kalbama apie pertvarkos biudžetą.

Nustačius būsimą biudžetą, suskirstykite kiek kokiems produktams galima skirti, pvz., dažams, užuolaidoms, aksesuarams ir pan.

Leiskite paaugliams priimti sprendimus

Apibrėžus pertvarkų sąmatą, jo ribose leiskite paaugliams patiems rinktis interjero atnaujinimui reikalingus dalykus. Tam, kad jiems būtų lengviau susivokti ko nori, galima patarti kur pasiieškoti dekoravimo idėjų.
„Juk ir patys nenorėtume, jog kas nors mūsų patalpas nudažytų rožine spalva, jei jos nemėgstame. Lygiai taip pat ir su paaugliais. Be abejonės, ir šitoje vietoje reikėtų nustatyti tam tikras taisykles, pavyzdžiui, nedažyti visų kambario sienų skirtingomis spalvomis“, – pasakoja „Fėjos namai“ vadovė Svajūnė Vainauskienė.

Aptarkite paauglio poreikius

Daugelis paauglių dažnai mėgsta leisti laiką su draugais, todėl gali prireikti ir atskiros erdvės kur galėtų leisti laiką su kompanija. Reiktų į tai atsižvelgti. Kai kuriems paaugliams patinka, jog jų erdvė būtų romi, pritaikyta mokslams, poilsiui. Todėl gali prireikti keleto papildomų lentynų ar kaip kambario interjero akcentą pastatyti kokybišką stalą ar lovą su integruota lempa skaitymui. Paaugliams, kurie mėgsta laiką leisti kažką konstruodami ar muzikuodami, prireiks specialios erdvės šiems užsiėmimams.

Kartu aptarkite paauglio asmeninį stilių ir pomėgius

Nors pomėgiai ir iškrinta iš būtiniausių daiktų sąrašo, supratimas, ko paauglys nori, gali pasitarnauti ir praktine prasme.

“Pakalbėkite apie dalykus, kurie paaugliui patinka, pvz, video žaidimai, roko muzika, mokslas, knygos, gamta. Taip pat kokie dalykai suteikia vienokias ar kitokias emocijas: mėgstamiausios spalvos, kvapai, tekstilė ir pan. Žinant šiuos dalykus bus lengviau išsirinkti tokius aksesuarus kaip smulkūs baldai, patalynės užvalkalai, kilimai, užuolaidos ir pan.”, – pataria S. Vainauskienė.

Prieš apsiperkant susidarykite detalų sąrašą

Prieš patraukiant į parduotuvę ar apsiperkant internete, susidarykite tikslų pirkinių sąrašą bei kiekvienam dalykui galimų skirti lėšų dydžius. Sąrašas padeda nepamiršti, ko reikia bei neįsigyti spontaniškų pirkinių.
S. Vainauskienė pasakoja, kad pradėjus specializuotis interjero dekoravime, ieškojo naujausių sprendimų iš Skandinavijos bei Vakarų šalių, kurias galima pritaikyti paauglių kambario dekorui, taip gimė interjero dekoro ir tekstilės kolekcija vaikams ir paaugliams – „MOON KID“.

„Kurdami „MOON KID“ kolekciją, specialiai jai vežamės minimalistinius audinius, kurių raštai ir spalvinė gama tinka tiek vaikams, tiek paaugliams. Renkantis netradicinius audinius kambariui galima suteikti daugiau šarmo ir žaismingumo“, – pasakoja S. Vainauskienė.

Šių metų naujovė Lietuvoje – rankomis neriamos grindų pagalvės, kurių pagalba galima patogiai įsitaisyti ant storo pūkuoto kilimo, atsiremti į tvirtas, bet tuo pačiu minkštas grindų pagalves ir užsiimti hobiais, dėlionėmis, skaitymu, grojimu gitara.

„Fėjos namai“ – internetinė namų tekstilės ir dekoro parduotuvė Baltijos šalyse. Jau ketverius metus gyvuojantis interjero dekoravimo kampelis sukūrė du novatoriškus interjero dekoro prekinius ženklus, po kuriais slypi tekstilės ir dekoro rankų darbo gaminiai suaugusiems, vaikams ir paaugliams“, – pasakoja Svajūnė Vainauskienė.