Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Lietuvos ir Kazachstano verslas stiprina tarpusavio bendradarbiavimą

Lietuvos ir Kazachstano verslas stiprina tarpusavio bendradarbiavimą

Lietuvoje viešėjęs Kazachstano Plėtros Banko interesus atstovaujantis „SaryarkaAutoprom“ įmonės valdybos narys, atsakingas už rizikos valdymą kompanijoje AB „AllourGroup“, Kanat Alibekov dalinosi savo įžvalgomis apie šalies investicinę aplinką bei valstybių ir verslo glaudaus bendradarbiavimo galimybes.

Ruošiantis investicijoms, Kazachstano Plėtros Banko interesus atstovaujantis įmonės valdybos narys ir rizikų valdymo vadovas Kanat Alibekov viešėjo Lietuvoje, logistikos kompanijoje „Autoverslas“. Pasak jo, bankui, kaip kreditoriui ir akcininkui, labai svarbu susipažinti su partneriais Lietuvoje.

Jau 4 metus „Autoverslas“ Kazachstano kompanijai „SaryarkaAutoprom“ užtikrina logistinius sprendimus importuojant automobilius iš Prancūzijos į Kazachstaną. „SaryarkaAutoprom“ vis labiau plečiantis Kazachstano rinkoje į šią kompaniją investuoti nusprendė Kazachstano Plėtros Bankas.

Trišalio susitikimo metu Kazachstano Plėtros Banko atstovas ir „Saryarka Autoprom“ holdingo atstovai susipažino su logistikos kompanijos infrastruktūra, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes bei investicijas.

Kompanija „SaryarkaAutoprom“, būdama „AllurGroup“ nare, Kazachstano rinkoje atstovauja tokius prekinius ženklus kaip TOYOTA, IVECO, SSANG YONG, PEGEOUT, GEELY, JAC, HYUNDAY. Iš Prancūzijos per Lietuvą kompanija importuoja automobilius auto komplektais, Kostanajaus miesto gamykloje juos surinkinėja bei pateikia rinkai. Kazachstane kompanijai priklauso 16-os prekybos atstovybių tinklas, kuris specializuojasi ne tik automobilių pardavimu, bet ir aptarnavimu Kazachstano teritorijoje.

Pasak K. Alibekov Kazachstano Plėtros Bankas, prioritetą teikia toms investicijoms, kurios įgyvendinant valstybės politiką, prisidėtų prie gamybinio sektoriaus augimo, o ne tik žaliavų tiekimo vystymo.

Trišalio susitikimo metu kompanijos „SaryarkaAutoprom“ verslo plėtros vadovas Aleksei Levaškin negailėjo pagyrimų partneriams iš Lietuvos ir pasakojo, kad svarstant galimas partnerystes tarp Lietuvos ir Lenkijos įmonių, būtent lietuviai kuri atitiko keliamus reikalavimus ir svarbiausiai – galėjo užtikrinti procesų operatyvumą.

„Kazachstano rinka yra itin dinamiška, procesai vyksta labai greitai. Europoje, dėl kultūrinių skirtumų, tempai visai kitokie. Kuo labiau geografiškai judant link vakarų – viskas daroma ramiai, neskubant, gerai pasvėrus ir paskaičiavus. Dažnai tai daroma operatyvaus reagavimo į iškilusias dilemas sąskaita. Būtent operatyvi lietuvių reakcija į besikeičiančias aplinkybes, poreikius ir lėmė, kad strateginiais partneriais pasirinkome juos“, – pasakojo „SaryarkaAutoprom“ kompanijos verslo plėtros vadovas Aleksei Levaškin.

Kaip didžiausius Lietuvos privalumus A. Levaškin išskyrė patogią geografinę padėtį, gerai išvystytą kelių, geležinkelio infrastruktūrą, priėjimą prie jūros. Pasakodamas apie geležinkelį, verslo plėtros vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad didelis pranašumas yra abi šalis jungiančios vienodos geležinkelio vėžės, kurios Europoje, pagal vyraujančius standartus jau yra kitokios.

„Tai trumpiausias, patogiausias kelias kuris jungia Kazachstaną su Europa. Verslo vystymo požiūriu, tai – pati geriausia šalis investicijų ir kokybės santykiu. Apibendrinant, Lietuva yra viena iš geriausių logistikos vietų“, – teigė A. Levaškin.

K. Alibekov po viešnagės Lietuvoje teigė matantis dar daug galimybių, kur abiejų šalių verslo atstovai gali bendradarbiauti bei vykdyti naujus bendrus projektus.

Apie UAB „Autoverslas“
UAB „Autoverslas“ – viena pirmųjų logistikos bendrovių Baltijos šalyse, praėjusiais metais paminėjusi 20 metų veiklos jubiliejų. 2015 m. įmonės metinė apyvarta siekė 19,2 mln. eurų. Šiais metais įmonė kelia ambicingus tikslus ir prognozuoja 7 proc. augimą.
Patraukliausius sprendimus UAB „Autoverslas“ klientams suteikia įmonės turima infrastruktūra – sandėliai, beveik šimtas nuosavų automobilių bei tiek pat pagal subrangos sutartį dirbančių vilkikų. Užtikrinti tiesiausius jūrinius kelius padeda bendradarbiavimas su stambiausiomis laivybos kompanijomis.
Įmonei priklauso moderniausi ir aukščiausius reikalavimus atitinkantys logistikos centrai Vilniuje, Vievyje, Klaipėdoje ir net keturios geležinkelio atšakos greta didžiausių logistikos centrų.
Šiuo metu UAB „Autoverslas“ grupės įmonėse dirba daugiau nei 200 darbuotojų, kurių veiklos efektyvumą užtikrina įdiegtos šiuolaikinės sandėlių ir transporto valdymo sistemos.
Grupė su partneriais dirba Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane, Kinijoje ir kitose pasaulio šalyse.