Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Ryškiausios kavos kultūros tendencijos 2017 –tiems metams: azotu prisotinta kava

Ryškiausios kavos kultūros tendencijos 2017 –tiems metams: azotu prisotinta kava

Kava. Kas galėjo patikėti, kad iš pažiūros paprastas gėrimas su griausmu užkariaus rinką, tapdamas vienu iš labiausiai vartojamų ir bene populiariausiu gėrimu pasaulyje, turinčiu daugiau poskonių nei vynas bei žavintis savo beribiu kompleksiškumu. Net ir po tiek laiko kavos kultūra vis dar vystosi, kiekvienais metais pateikdama puokštę naujovių, o gamintojai atranda vis naujų būdų kaip kavos gurmanams mėgautis šio gėrimo rafinuotomis savybėmis.

Kaip ir rūbai ar interjero dizainas, taip ir kavos gamintojai kiekvienais metais nubrėžia tendencijas, kurios ateinančiame periode bus populiariausios. Taigi, apžvelkime šių metų naujoves iš kavos pasaulio.
Apie kavos pasaulio naujoves pasakoja specializuotų kavos ir kavos aparatų salonų Kavos draugas atstovas, kavos ekspertas Ignas Dombrauskis.

Greito vartojimo kava
Gyvenimo tempas vis greitėja, o kartu su juo auga ir greito vartojimo kultūra. Ši tendencija neaplenkia ir kavos rinkos. Užsimanę atsigaivinti tonizuojančiu gėrimu, naujoji karta jau nebenori leisti laiko ją ruošdami. To pasekoje, pastaraisiais metais greitam suvartojimui paruošta ir į skardines ar butelius supilstyta kava stebina savo augančia paklausa. Pastaraisiais metais ši rinka jau vertinama 2.4 bln. $ ir pastoviai auga.

Dar viena stebima tendencija, įgalinanti šios rinkos augimą – jau kuris laikas JAV krintantis gaiviųjų gėrimų populiarumas. Atsilaisvinančią rinkos dalį, užpildo greitam vartojimui paruošta kava.

Kava iš statinių
Naujausia tendencija, kuri dar tik skinasi kelią į kavos mėgėjų gomurius – azoto prisotinta pilstoma kava. Azoto kava yra pilstoma iš statinių. Tekstūra pasižyminti puta ir kremine tekstūra, kavines įgalina mažiau pasikliauti cukrumi ir pienu, siekiant sušvelninti kavos kartumą. Tokiu būdu gaunamas ne tik išskirtinis skonis, bet ir atsisakant cukraus apeliuojama į sveiką kavos vartojimą. Ši naujovė dar tik skinasi kelią į kavines, tačiau abejingų jau nepalieka. Kavos mėgėjams suteikiami iš ties išskirtiniai potyriai degustuojant.

Šaltos gamybos kava keičia kavą su ledukais
Kava su ledukais ilgą laiką buvo populiariausias kavos mėgėjų gėrimas karštomis vasaros dienomis, tačiau pasirodžius naujai, išrankesnei kartai, ši tendencija keičiasi. Šaltos gamybos kavos populiarumas augo jau kuris laikas, tarp 2011 ir 2016 metų šaltos gamybos kavos paklausa augo 580 %, o 2017 metais, ekspertai prognozuoja, kad augimas bus dar didesnis.

„Jei kava su ledukais yra ruošiama espresso užpilant ant ledų ir viską sumalant, tai šaltos kavos gamybos procesas yra žymiai sudėtingesnis. Procesas užtrunka apie 12 valandų ar dar daugiau. Jo metu kavos pupelės ilgam laikui būna patalpinamos į vandenį kol vanduo po truputį perima kavos aromatą ir skonį“, – pasakoja Kavos draugas atstovas Ignas Dombrauskis.

Rūšinė kava
Kavos mėgėjai vis labiau vertina potyrius ragaujant kavą, todėl kavos įsigyti pigiau tampa nebe taip aktualu. JAV rinkoje prognozuojama, kad rūšinės kavos pardavimai pasieks 55 proc. visos kavos rinkos, kuri šioje šalyje vertinama 48 bln. $. Stebint šias tendencijas, pastebima, kad net tie kavos prekiniai ženklai, kurie anksčiau gamindavo tradicines kavas, pastaraisiais metais atidaro naujas linijas, kuriose jau galima išvysti specializuotų kavų.

Kava ar arbata?
Tarp kavos ir arbatos mėgėjų dažnai įsiplieskia diskusijos: kas geriau, kava ar arbata? Kiekvieną stovyklą ginantis atstovas pateikia vienokių ar kitokių argumentų už ir prieš. Pastaraisiais metais, rinkoje pasirodė naujas reiškinys. Kava su arbatos ingredientais ir arbata pagardinta kava. Įsivaizduokite, Peru užauginta, šviesiai skrudinta kava atsiduria viename mišinyje su žalia arbata, kakava, cinamonu ar vanile. O gal arbatos Latte? Skamba įdomiai? Visa tai jau yra tikrovė.

Kavos augintojai
Dažnai tenka girdėti apie kavą iš Brazilijos, Kolumbijos, Indonezijos ar Etiopijos. Tačiau ar teko girdėti apie kavą iš Australijos, Taivano ar Tailando? Naujausiomis žiniomis šios šalys jau jungiasi prie kavos augintojų bei eksportuotojų.

Kilmės vieta
Pastaruoju metu ši tendencija plinta visoje maisto pramonėje, neaplenkdama ir kavos. Vis daugėja žmonių, norinčių žinti tiksliai, iš kur jų maistas ar gėrimas kilęs, kur užaugintas ar pagamintas. Specializuotos kavinės ar kavos pardavėjai eina koja kojon su šia tendencija, akcentuodami kilmės vietą. Kavos gurmanai tuo džiaugiasi, galėdami atsekti savo mėgstamos rūšies ūkius bei žinoti, kokį gėrimą pasirinkti kitą kartą.

Draugiška gamtai ir žmonėms
Ekologiškų produktų paklausa išlieka stabili, neaplenkdama ir kavos gamintojų. Kavos mėgėjai domisi ar kavoje nėra GMO, ar pakuotės yra draugiškos gamtai. Žmonėms taip pat svarbu žinoti, ar kavos ūkiuose nėra išnaudojami žmonės bei jiems mokamas orus atlygis už jų darbą.

Vandens kokybė
Kavos gamyboje itin svarbus veiksnys – vanduo. Jam skiriamas itin didelis dėmesys. Kavos mėgėjai žino, kad ragaujant nors ir pačias geriausias kavos pupeles, esant prastai vandens kokybei, negalės pasimėgauti kavos aromatais, todėl didelį dėmesį skiria šiam dalykui užtikrinti.

Vietinis verslas
„Nors atrodo, kad didžioji rinkos dalis yra užpildyta didžiųjų prekybos tinklų ar kavinių, žmonės vis labiau vertina mažą, vietinį verslą. Jie žino, kad čia visada bus maloniau priimti, aptarnauti, galės gauti konsultacijas apie rūpimas kavas ar paruošimo būdus. Smulkus verslas gali skirti daugiau dėmesio detalėms, kurios svarbios kiekvienam lankytojui. Žmonės tai supranta vis labiau“, – pasakojimą apie naujausias kavos kultūros naujoves užbaigė Kavos draugas atstovas Ignas Dombrauskis.