Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Kauniečiai sužinojo, iš kur atsiranda brangiausia kava pasaulyje

Kauniečiai sužinojo, iš kur atsiranda brangiausia kava pasaulyje

Naujausiame kava ir kavos aparatais prekiaujančio parduotuvių tinklo „Kavos draugas“ salone vyko degustacija, kurios metu kavos ekspertas Aidas Jankauskas supažindino lankytojus su kavos kultūros subtilybėmis. Susirinkę svečiai turėjo išskirtinę galimybę degustuoti kavas iš egzotinių šalių bei rečiausią ir brangiausią kavą pasaulyje – Kopi Luwak, išgaunamą išties unikaliu būdu.

Savo titulą kava „Kopi Luwak“ pelnė dėl unikalaus fermentacijos būdo – šios pupelės fermentuojamos palminio musango skrandyje. Palminių musangų populiacija – nedidelė, todėl ir jų apdorojamos kavos kiekis yra ypatingai mažas, o tai iškelia kavos kainą. Žinoma, prie to prisideda ir unikalus aromatas, atsirandantis dėl gyvūno skrandžio sulčių.

Palminis musangas nuo kavamedžio atsirenka tik geriausios kokybės pupeles, kurios dažniausiai sudaro mažiau nei pusę medžio vaisių. Gyvūnui suvalgius pupeles, jo skrandyje prasideda fermentacijos procesas, kurio metu kava įgauna unikalių skonio savybių. Dažniausiai ši kava neturi rūgštingo poskonio, joje jaučiamas švelnus šokolado, stiprios konsistencijos, intensyvus aromatas su ilgu ir švariu poskoniu.

Parduotuvių tinklo „Kavos draugas” įkūrėjas Aurimas Vainauskas pasakojo, kad tokie atradimai Kaune nebus vienkartinis dalykas – miesto centre atidaryta naujoji parduotuvė nėra paprastas kavos ir kavos aparatų salonas. Čia galite rasti ir degustacijų erdvę, skirtą visų kavos mėgėjų edukacijai apie kavos kultūrą ir degustaciniams atradimams. Taip pat čia veikia mokymų klasė, kurioje „Kavos Draugo“ kolektyvas nuolat gilina žinias.

„Kavos kultūra yra nuolat progresuojantis ir nesustojantis procesas, kiekvienais metais pateikiantis šviežių atradimų, todėl, norėdami neatsilikti, visada investuojame į žinių gilinimą“, – pasakojo A. Vainauskas. „Atrodo visai neseniai, nors tai jau buvo prieš 7 metus, pradėjome veiklą turėdami viziją su kiekvienu žmogumi pasidalinti savo žiniomis, kaip paruošti iš tiesų kokybiškos kavos puodelį namų sąlygomis“.

„Šiais laikais kavos puodelis nebėra tiesiog gėrimas siekiant pasipildyti energijos atsargas, jis – didelės kultūros dalis, į kurią jau įsitraukia gausybė žmonių, ieškodami to tobulo skonio“, – teigė A. Vainauskas, palinkėdamas kiekvienam leistis į šią atradimų kelionę.