Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Utenos vaikų dovana miestui – gatvėmis riedantis linksmasis autobusas

Utenos vaikų dovana miestui – gatvėmis riedantis linksmasis autobusas

Utenos gatvėmis pradėjo riedėti linksmasis autobusas. Piešiniais padabinta transporto priemonė jau spėjo prikaustyti uteniškių dėmesį savo spalvomis bei žaismingumu.

Autobusas papuoštas Namų idėjų centro „NIC“ inicijuoto projekto „GARSINAME UTENOS MIESTO VARDĄ“ metu. Per savaitę laiko 4 mokyklų auklėtiniai sukūrė naują autobuso dizainą nupiešdami net 173 piešinius, kurie ir papuošė šią transporto priemonę.

Prie žaismingo autobuso dizaino kūrimo prisidėjo Utenos meno mokykla, Utenos Dauniškio gimnazija, Utenos Vyturių progimnazija, Utenos Aukštakalnio progimnazija. Šių mokyklų auklėtiniai autobusą papuošė piešiniais, stilizuodami savo gimtojo miesto pavadinimą.

Namų idėjų centro „NIC“ atstovas Nerijus Urbonavičius pasakojo, kad visi vaikų piešiniai buvo skaitmenizuoti ir perkelti ant specialios plėvelės, kuri ir buvo užklijuota ant šio autobuso. „Gegužės 12 dieną drauge su piešinių autoriais – vaikais – išlydėjome autobusą į Utenos miesto gatves. Planuojame, kad šį išskirtinį autobusą miesto gatvėse bus galima pastebėti visą vasarą“, – džiaugėsi N. Urbonavičius.

Utenos Dauniškio gimnazijos mokytoja Jurgita Žvinklytė pasidžiaugė, jog mokiniai į šį projektą pažiūrėjo labai atsakingai ir kūrybiškai.

„Vaikai piešė su įkvėpimu. Jaunųjų dailininkų požiūrį į šį darbą parodė netikėtos iniciatyvos darbus pabaigti namuose, nepaliekant piešinio tokio, kokį pavyko nupiešti klasėje. Labai nustebino vieno mokinio pastangos – šis moksleivis kiekvienai raidei priskyrė po miesto mikrorajoną ir ieškojo atpažįstamų vaizdinių, kuriuos galėtų nupiešti“, – pasakojo mokytoja Jurgita Žvinklytė ir džiaugėsi, jog autobusą papuošė nemažai puikių darbų, kurių autoriai paprastai neskiria daug dėmesio dailės pamokoms.

Utenos Meno mokyklos dailės mokytojas Darnius Galiauskas teigė, jog šis projektas – vienas gražiausių pavyzdžių ugdant vaikus, auginant juose patriotiškumą, meilę savo gimtam kraštui. „Juk sunku būtų patikėti, kad tas vaikas, kuris savo rankytėmis puošia ir gražina gimtąjį miestą, po to imtų jį niokoti ar menkinti kitų akyse. Mūsų mokiniai labai noriai ėmėsi šios užduoties, nes rašyti ir puošti savo miesto vardą pasirodė labai smagu, o sužinoję, kad jų sukurti piešiniai papuoš vieną Utenoje važinėjantį autobusą, tai daryti pasidarė ne tik smagu, bet ir labai prasminga“, – pasakojo D. Galiauskas.

Į miesto gatves išlydėję savo piešiniais papuoštą autobusą, moksleiviai toliau dalyvavo paskaitoje „Dizaineris – profesija ar pašaukimas?“, kurią skaitė architektė bei interjero dizainerė Ligita Ažukaitė Lileikė. Paskaitos metu architektė supažindino šiuo metu aktualiomis dizaino šakomis, vaikai aktyviai įsitraukė į diskusijas. „Su Utenos meno mokyklos mokiniais kalbėjome, kokios meno šakos jiems artimos, kaip sekasi realizuoti savo kūrybinį potencialą. Skulptūra, kompozicija, piešimas – tai tik keletas iš daugelio kūrybinės raiškos krypčių, kurios vaikams labai patinka“, – pasakojo Ligita ir pasidžiaugė, jog pavyko sutarti, kad vaikai savo mintis ir kūrybos idėjas realizuos popieriuje. „Vaikai noriai dalyvavo iniciatyvoje ir diskusijose. Tai tik dar kartą įrodo, jog ateities kartos aktyviai domisi ir kuria aplinką, kurioje gera ir gražu gyventi“, – pasidžiaugė Namų idėjų centro „NIC“ atstovas Nerijus Urbonavičius.

Jau ne vienerius metus Namų idėjų centrai „NIC“ skatina vaikų menines iniciatyvas, o praėjusiais metais Šiauliuose įsikūrusiame centre vaikai pasiekė rekordą. Šiaulių miesto šeimų šventės išvakarėse ir paties renginio metu 4211 Šiaulių ugdymo įstaigas lankančių vaikų drauge nupiešė ilgiausią Lietuvoje piešinį, kurio ilgis – 1623,5 m, plotis – 45 cm, bendras plotas – 730,575 m². Prie rekordo prisidėjo 43 Šiaulių miesto vaikų ugdymo įstaigos. Šiauliuose sukurtą piešinį Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ pripažino ilgiausiu.