Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Į pajūrį vienai dienai? Nustebsite, kaip tai paprasta

Į pajūrį vienai dienai? Nustebsite, kaip tai paprasta

Kelionė prie jūros vienai dienai, ypač iš vidurio ar rytų Lietuvos, skamba kaip daug pasirengimo ar energijos reikalaujantis procesas, tačiau, net ir neturint nuosavo automobilio, iki išsvajotojo paplūdimio galima nuvažiuoti smagiai ir patogiai. Taigi, kuriuos Lietuvos paplūdimius, keliaujant alternatyviais būdais, pasiekti lengviausia, o kuriuos sunkiau?

Ankstyvą šeštadienio rytą, miestui bundant, o klubinėtojams baigiant savo naktinių pramogų maratoną, kelionę link jūros galima pradėti patogiai – su paplūdimio basutėmis ir rankšluosčiu ant peties atžingsniavus ar atriedėjus dviračiu iki autobusų stoties. „O štai mes jau ir pakeliui link savo pamėgto pajūrio miestelio“, – apie vienos dienos keliones į pajūrį pasakoja keleivių vežėjo „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas.

„Anksčiausias autobusas link pajūrio iš Kauno pajuda 6:25, todėl savo pamėgtoje pliažo vietoje rankšluostį galima ištiesti jau 10 valandą“, – pasakoja Mindaugas, pasak jo, tokio pobūdžio keliones palengvina tai, jog nereikia skirti laiko nei lagaminų, nei krepšių pakavimui, kaip būna ilgesnių išvykų atveju. Juk viskas, ko reikia smagiai dienai paplūdimyje – telpa kuprinėje.

Palanga
Atvykus į vasaros sostinę autobusu, iki jūros kranto teks trumpai pasivaikščioti. Nuo autobusų stoties iki pagrindinio paplūdimio – 15 min kelio. Šį atstumą galima išnaudoti pramankštinant kojas po kelionės ir užsukant į kavinę pavalgyti ar atsigaivinti prieš išsvajotas saulės vonias bei paplūdimio pramogas, kurių Palangoje netrūksta. „Keliaujant šia kryptimi galima pasiimti ir kamuolį, o kelionės metu su kitais autobuso keleiviais, gal net pavyks suburti paplūdimio tinklinio komandą“, – šypteli Mindaugas.

Šventoji
Šventojoje poilsiautojus pasitinka infrastruktūra, draugiška nemotorinėms transporto priemonėms. Todėl puikus būdas išmaišyti Šventąją iki smulkiausių užkaborių – pėstute, su atsivežtu dviračiu ar elektriniu paspirtuku. Paplūdimys nuo autobusų stoties nėra toli – vos 15 minučių pėstute, todėl, pasak M. Sakalausko, pakeliui iš vietos prekeivių įsigijus lengvų užkandžių ar vaisių lengvam pasistiprinimui, netrukus atsidursite prie jūros.

Klaipėda
Bene patogiausia pasiekti paplūdimį – keliaujant į Klaipėdą bei persikeliant į Smiltynę. Persikėlus iš karto pasimato pušyno takelis, vedantis tiesiai prie auksinių kopų. Keliaujant šiuo, vos kelių šimtų metrų ilgio takeliu, rasite daugybę atokvėpio vietų, ties kuriomis galima sustoti bei giliai įkvėpti nuostabiausio vasaros aromato: medienos, pušų bei šilumos mišinio, kuris atpalaiduoja vos per kelis atodūsius. Perėjus šį simbolinį, apsivalymo nuo miesto bruzdesio kelią, iškart pasiekiamas jūros krantas, kuriame lengva rasti savo individualų atsipalaidavimo būdą: saulės vonias, maudynes, aktyvias pramogas ar prasmingus pokalbius su draugais.

Juodkrantė, Pervalka, Preila
Nusprendus kelionei iki paplūdimio skirti šiek tiek daugiau laiko – galima patirti išties gražių akimirkų, aplankant Juodkrantės paplūdimį. Šis Neringos miestelis sujungia tiek pasyvų poilsį, patogiai įsitaisius ant pakrantės suoliukų ir mėgaujantis įstabios gamtos peizažais ar gaudant saulės spindulius, drybsant paplūdimyje, tiek aktyvų poilsį, lankant Raganų kalną ar Juodkrantės pašonėje įsikūrusius gamtos rezervatus.

„Smagu, jog keliantis keltu į Kuršių neriją, neužtrunkama laukiant eilėse, todėl sutaupoma laiko tiek kelionei pirmyn, tiek atgal. Tai itin svarbu keliaujant atgal savaitgaliais, kai gali aplenkti kelių kilometrų automobilių eilę, laukiančią kelto“, – pasakojo Mindaugas Sakalauskas.

Norint atsidurti visiškos ramybės kupiname rojaus kampelyje, miesteliai tarp Juodkrantės ir Nidos – idealus pasirinkimas. Net ir sezono metu čia nesijaučia bruzdesio. „Lankantis šiose vietose greičiausiai neišvysite nei vieno klubinėtojo, kuriuos galbūt teko sutikti ankstyvą rytą ruošiantis į kelionę. Čia besilankantieji tiesiog dvelkia ramybe, todėl jaukias akimirkas vertinantys žmonės čia ras savo atsipalaidavimą nuo miesto šurmulio“, – pasakojo keleivių vežėjo atstovas.

Nida
Nida vienai dienai – skamba kaip iššūkis? Taip ir yra, tačiau juk kartais norisi uždaryti savo kasdienio gyvenimo duris ir leistis į pasaulio platumas. Kelionė į Nidą, tai – kelionė į Lietuvos pakraštį, tai – kelionė, kurios metu matosi, kaip su kiekvienu nuvažiuotu kilometru keičiasi kraštovaizdis, gyvenimo tempas, o kartais atrodo, kad pakinta ir pati laiko tėkmė. Atvykus į Nidą, pakeliui link paplūdimio galima aplankyti Lietuvos gamtos stebuklus, pajausti šio miestelio dvasią, kuri turi savitą atspalvį. „Pakeliui galima susipažinti su įdomiais bei draugiškais žmonėmis, kurių čia sutiksite gausybę. Na, o praleidus nors kelias valandas saulėtame Nidos paplūdimyje, laukia smagi kelionė atgal“, – įspūdžiais dalijosi M. Sakalauskas.

Pasilepinę saulės voniomis ir rutiną nuplovę jūros bangose, vėl sėdame į autobusą ir vakarą pasitinkame keliaudami atgal. O smagiausia, kad paskutinių energijos lašų nebereikia išeikvoti vairuojant.

Keleivius tarpmiestiniu autobusu vežantis „Kautra“ vairuotojas Valdas Pervazas dalijosi įspūdžiais, kad ilgesnėse kelionėse autobusas tampa savotiška bendruomenės susibūrimo vieta, kurioje žmonėms būna puiki proga pabendrauti ar užmegzti naujas pažintis.

„Viena kryptimi keliaujantys žmonės neretai susibendrauja, kelionės juos suartina. Būna, kad autobusas tiesiog klega, vyksta gyvas bendravimas. Bendrakeleiviai sukuria jaukią atmosferą, dalindamiesi savo istorijomis, išgyvenimais“, – pasakojo keleivių vežėjo „Kautra“ autobuso vairuotojas Tadas.

„Pasirinkus kelionės būdą, kai pačiam nereikia vairuoti, iš trumpos išvykos galima pasisemti daug įspūdžių. Pirmiausia, kai nereikia būti visą laiką susikoncentravus į kelią, galima pasimėgauti gražiausiais gamtos vaizdais ir susiplanuoti pramogas, pasiekus kelionės tikslą. O smagiausia, jog kelionės metu galima dar ir nusnūsti“, – juokavo keleivių vežėjo atstovas, bei linkėjo gražių akimirkų nuostabiausiuose Lietuvos kampeliuose.