Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Tel. nr.
+370 657 74885
El. p.
info@123media.lt
Iškilo klausimų? Susisiekite
+370 657 74885

Prasidėjo Lietuvos tarptautinės baleto akademijos 10-tasis sezonas

Prasidėjo Lietuvos tarptautinės baleto akademijos 10-tasis sezonas

Lietuvos tarptautinė baleto akademija paskelbė jubiliejinio sezono pradžią. Atidarymo renginyje pristatytos naujovės, kurios šiais metais pasitiks akademijos auklėtinius. Atnaujintos mokomosios programos, darželinukams skirtos naujos klasės bei specialistais pasipildęs kolektyvas, į kurį sugrįžo vienintelė Lietuvos baleto docentė, net kelių Lietuvos baleto kartų ugdytoja Jolanta Vymerytė.

Lietuvos tarptautinės baleto akademijos vadovė Kristina Sliesoraitienė pasveikino visus susirinkusius bei tarė padėkos žodį ilgametei kolektyvo narei, buvusiai kolegei Eglei Špokaitei.

„Savo ir kolektyvo vardu dėkoju Eglei už ilgametį darbą, už visas gražias akimirkas ir iš visos širdies linkiu didžiausios sėkmės naujame kelyje. Akademijos veikloje išsaugosime tai, ką sukūrėme geriausio, tačiau pasauliui judant pirmyn, su juo judame ir mes“, – pasakojo Kristina ir susirinkusiems svečiams pristatė laukiančias naujoves.
Akademijos vadovė atviravo, jog 10-metis įkvėpė naujoms idėjoms, naujoms permainoms, paskatino pasitempti, atsinaujinti bei integruoti pačias moderniausias baleto rengimo programas.

Renginio metu susirinkusiems dalyviams buvo pristatyta atsinaujinusi baleto mokyklos struktūra – įvestas naujas Šiuolaikinio šokio skyrius. Pasakodama apie naują darinį, mokyklos vadovė teigė, jog ši naujovė buvo įdiegta vilnijant naujoms pasaulinėmis praktikomis, kai vis daugiau konkursų į savo programas įtraukia šiuolaikinį šokį.

Ilgaamžis baleto skyrius 10-taji sezoną taip pat pasitiko su naujovėmis. Dabar čia rasime akademines ir šokio klases. Šokio klasės skirtos tiems vaikams, kurie labai nori šokti, tačiau mažiau entuziastingai atlieka pratimus. Vaikai, kurie ateityje norės kurti ir tęsti karjerą profesionalaus baleto scenoje, turės galimybę lankyti sustiprintas akademines klases.

Pasikeitė ir mokyklos metodika: ilgametė mokyklos baleto mokytoja Aušra Šimkutė, paruošusi ne vieną baleto konkurso prizininką ir nugalėtoją, pristatė „Progressive ballet technique“ – Australijos balerinos Marie Walton-Mahon sukurtą darbo su kamuoliais ir gumomis metodiką. Pasak specialistės, darbas su kamuoliais padeda treniruoti giliuosius kūno raumenis, kurie padeda sparčiau vystytis balansui, koordinacijai, o jauniems šokėjams greičiau sąmoningai pajusti kūną. Ši technika jau naudojama 40-tyje pasaulio šalių bei daugiau nei 1000 baleto mokyklų.

Viena iš ryškiausių šių metų naujovių – Baleto darželis. Programoje daug dėmesio skiriama metodikai, kaip mažus vaikus sudominti šokiu, kaip atrasti individualų ryšį bei paruošti tolimesniems žingsniams link baleto ar šiuolaikinio šokio klasių. Dar viena naujiena – papildomos pamokos, kurios bus skirtos įvairių šokio disciplinų bandymams.

Baleto akademijos mokiniai per 10-metį Lietuvai tarptautiniuose konkursuose jau pelnė ne vieną prizinę vietą. Kaip vieną iš Lietuvos baleto šokėjų matomumo pasaulinėje scenoje pavyzdžių, K. Sliesoraitienė paminėjo situacijas, kai domintis tarptautiniais konkursais, staiga jų reklaminėje medžiagoje pamatai akimirkas iš akademijos moksleivių pasirodymų. „Pavyzdžiui, šiais metais akis užkliuvo už Meksikos konkurso reklaminio plakato, kuriame šokančios pavaizduotos būtent mūsų mokyklos auklėtinės“, – džiaugėsi mokyklos vadovė, prisimindama jog mokyklos auklėtines teko išvysti ir Kanų bei kitų šalių konkursų vaizdinėje medžiagoje.

„Naujoves Lietuvoje visada diegiame pirmieji. Panaudojame tai, kas naujausia, pažangiausia ir dedame visas jėgas, kad tai sėkmingai prigytų akademijos veikloje bei atsispindėtų moksleivių rezultatuose. Baletas, kaip ir visas likęs pasaulis, kasdien keičiasi, todėl ir mes esame įpareigoti pokyčiams“, – pasakojo Kristina.